Tisíce návštěvníků přilákala na podzim loňského roku hned první den svého otevření rozhledna na Velké Deštné. Nedávno také vyhrála celostátní anketu Rozhledna roku 2019. A brzy přibude další, tentokrát u Olešnice v Orlických horách. Navzdory tomu, že na mnoha místech kvůli opatřením proti šíření koronaviru život ustrnul, stavbu rozhledny na Feistově kopci pandemie nezastavila.

Nová vyhlídka ovšem není jediným lákadlem k procházce na Feistův kopec. V této lokalitě se nalézají zvětralé žulové balvany tvořící jedinečné útvary, a tak zde v roce 2014 vznikla naučná geologická stezka vedoucí kolem nejzajímavějších míst. Zajímavosti o místní geologii a geomorfologii se návštěvník dozví na devíti informačních panelech.

"Dodavatelská stavební firma, společnost LEMONTA s.r.o. ze Sokolova, poslední březnový týden navážela na místo stavby jednotlivé díly konstrukce rozhledny a v pondělí 30. března začala s vlastní montáží na místě. Dle jednatele společnosti pana Kriška by kovová konstrukce měla být k základové desce připevněna během pouhého týdne. Následovat bude dřevěné opláštění rozhledny a dokončovací práce," uvedl Jaroslav Štefek, sekretář Euroregionu Glacensis.

Rozhledna je součástí přeshraničního projektu Česko-polská hřebenovka. Partnerem projektu Euroregionu Glacensis je obec Olešnice v Orlických horách. Náklady na stavbu rozhledny na Feistově kopci představují bezmála 5,4 mil. korun.

Vyhlídková plošina nabídne návštěvníkům rozhled například na viadukt v Lewině Klodzkém, Vrchmezí, přehradu Rozkoš, Orlické hory, Bystřické hory nebo Panský vrch."Celková výška rozhledny bude 26 metrů s nadzemní částí na čtvercovém půdorysu a osmiúhelníkovou otevřenou vyhlídkovou plošinou v sedmém patře. Do konce dubna bude stavba předána zadavateli díla, obci Olešnice v Orlických horách.

Bohužel není možné v současné době stanovit přesný termín otevření pro veřejnost, ale věříme, že se situace co nejrychleji uklidní a budeme Vás moci pozvat na slavnostní otevření této nové rozhledny," dodal Jaroslav Štefek.