Jak umí starosta Turnova a jeho dvě místostarostky skákat do vody? To předvedou v neděli 8. května. Nepůjde přitom o žádnou sportovní exhibici, ale o součást slavnostního otevření nového akvaparku, který je součástí bývalé Maškovy zahrady. V ní vloni vyrostl také zbrusu nový zimní stadion.

Výstavba sportovně-rekreačního areálu v hodnotě 180 milionů korun skončila na začátku května. A právě na sváteční neděli připravili představitelé města slavnostní otevření, které veřejnost může spojit s prohlídkami zbrusu nových prostor a vybavení.

Do venkovního bazénu skočí starosta Tomáš Hocke a místostarostky Petra Houšková a Jana Svobodová přesně v poledne. Program v areálu Maškovy zahrady bude ale probíhat už od 10 hodin, kdy dorazí ze Skálovy ulice kolona historických vozidel. „K vyzkoušení budou sportovní aktivity, které nový areál nabízí. Nebudou chybět ani soutěže pro děti i dospělé jako závody koloběžek nebo pro otužilce přeplavání bazénu za odměnu," přiblížil Tomáš Hocke.

V areálu najdou lidé, kromě bazénu, také tobogan, skatepark, inline dráhu a další atrakce. Každý, kdo v neděli uplave alespoň jednu bazénovou délku, dostane pamětní placku. Součástí otevření akvaparku bude i kulturní program s koncerty kapel, představení práce záchranářů, závod na koloběžkách a další.

Výstavba sportovně rekreačního areálu na levém břehu Jizery se začala plánovat zhruba před 15 lety, k realizaci se sáhlo teprve loni. Jako první byl na podzim dokončen krytý zimní stadion, který v první sezoně ho využilo zhruba sto tisíc lidí.

Parametry koupaliště

Víceúčelový bazén:

plocha bazénu 795 m2

maximální hloubka1,6 m

Dětský bazén:

plocha bazénu 65 m2

maximální hloubka 0,30 m

Skluzavka kamikaze:

délka 23,17 m

výška 9,86 m

Tobogán:

délka 92 m

výška 9,62 m