Stejně jako občas závidíme ptákům jejich křídla a chtěli bychom zakusit pohled na svět z výšky,  obdivujeme zručnost i mrštnost opic při jejich suverénním balancování ve vysokých korunách stromů. Jejich skoky z větve na větev v dech beroucí výšce jsou obdivuhodné. Pokud si chcete vyzkoušet, jaké to je, máte jedinečnou možnost. V Orlických horách nabízejí adrenalinové zážitky vysoko nad zemí hned dva lanové parky situované v největších turistických střediscích –  v Deštném a v Říčkách.

„Trvalo mně téměř měsíc, než jsem dokázala sebrat odvahu. Mám za sebou nejlehčí –  modrý okruh, ale už se nemůžu dočkat až se vydám na obtížnější –  červený," neskrývá nadšení Jana z Hradce Králové, která si na začátku letošního léta vyzkoušela takzvanou rekreační trasu. O nadcházejícím víkendu si prý už troufne na vyšší „level".

Skutečně se nemusíte vůbec bát. Než se „vznesete" do závratné výšky, obsluha vás předpisově proškolí na tréningovém okruhu. Když ho zvládnete, můžete se vydat na  doporučenou trasu.

Děti šly třikrát

„Vyrazili jsme dnes do hor s celou rodinou. Manželku jsem musel přemlouvat, ale obě děti lanový park ihned doslova nadchl. Dětskou trasu si prošly dokonce třikrát," svěřil se v „pavoučím centru" v Říčkách Robert z České Třebové.

Lanovou trasu tvoří vysoké  překážky, mezi nimiž se nacházejí dřevěné plošiny. Na nich si lze odpočinout a nabrat nové síly před zdoláváním dalších nástrah.

Překážky střídají přejezdy, přeskoky či zhupy. Absolvování okruhu ve výšce je skutečně  pestré a zábavné.

Návštěvníci se aktivně starají o vlastní bezpečnost prostřednictvím zajištění k označeným jistícím bodům. V lanových parcích na vás čekají nové výzvy. Vychutnejte si nezapomenutelný prožitek a radost z překonání sama sebe.

Lanové parky v Orlických horách
Lanový park Deštné Adventure půjčovna
- najdete ho nedaleko od penzionu s restaurací Kozí chlívek
- nabízí čtyři dospělé okruhy s 16 až 33 překážkami, juniorský pro děti od 130 do 150 cm a dětský (90 – 140 cm)

Lanový park SpideRS centre Říčky
- nachází se v těsném sousedství Ski centra
- 9 dospělých okruhů (na pěti se zdolávají lezecké překážky, čtyři jsou určeny vyznavačům adrenalinových sjezdů na takzvaných gravitačních lanovkách), juniorský okruh a minipark pro nejmenší děti
- 80 překážek ve výšce až 16 metrů na ploše o rozloze téměř 3500 m2