Přestože se jedná již o důstojný věk, stále si zachovává mladistvého ducha a nepolevuje ve své činnosti věnované zejména mladým divákům. Ale každé narozeniny se mají řádně oslavit a Srdíčko nebude výjimkou. Pro své diváky přichystalo ve spolupráci s Kulturními zařízeními města Jičína, pod jejichž „křídla“ soubor dlouhá léta patří,  několik narozeninových dárků.

Prvním je přehlídka loutkových divadel z blízkého i vzdálenějšího okolí. Spřátelená divadla vystoupí na scéně Srdíčka od 21. října do 25. listopadu každou sobotu. Diváci se tak mohou těšit na loutková divadla Spojáček Liberec, Rolnička Nová Paka, Na židli Turnov, Rolnička Benátky nad Jizerou, Klub loutkářů Úpice a jako pomyslnou třešničku na dortu Divadlo Alfa z Plzně. To přiveze do Jičína své nejúspěšnější a mezinárodně oceněné představení „Tři mušketýři“, které je určeno divákům všech věkových skupin. Přehlídka bude zakončena v sobotu 16. 12. pohádkou sehranou domácím souborem.

Dalším dárkem je poděkování našim dětským divákům za stálou přízeň tím, že po každém představení budou vylosováni tři výherci drobných cen.

Třetím dárkem bude ocenění pro vytrvalé diváky. Za účast na každé pohádce obdrží dětští diváci razítko na sběratelskou kartu. Kdo sesbírá nejvíce razítek, postoupí do slosování o pět hodnotných cen, které proběhne na posledním představení před Vánocemi, a to v sobotu 16. prosince.

Srdíčko nezapomíná ani na dospělé diváky. Přestože hraje zejména pro své mladé obecenstvo, „dospěláci“ se mohou těšit na speciální představení „s hvězdičkou“ z prosluněné renesanční Itálie. Toto představení bude pro dospělé publikum uvedeno v lednu 2018. Stejně jako před pěti lety byla uvedena česká klasika „Lucerna“, bude uvedena klasika světová – „Dekameron“.

Milan Smolík