V sobotu večer se jí za její Šmejdy dostalo další významné pocty. Převzala cenu České filmové a televizní akademie Český lev za nejlepší dokumentární film. Lva ve skle si převzala od dokumentaristek Heleny Třeštíkové a Olgy Sommerové.

Předávání filmových cen Český lev 22. února v Praze. Režisérka Silvie Dymáková.„Vůbec jsem s tím nepočítala, přála jsem si to, ale neodvážila jsem se doufat," říká režisérka a už z hlasu je poznat, jak je šťastná. „Seděla jsem tam, slyšela Šmejdi a pak už má jedno velké okno. Vzpamatovala jsem se, až když mě fotili novináři," líčí dál svůj velký večer. Svoji řeč neměla připravenou a co říkala, se sama dozvěděla až ze záznamu. „Lidi, co mě znají, mi říkali, vždyť tys vypadala jako že ani nemáš radost. Jenže já byla jak v transu. Dneska už je všechno jinak, jsem veselá, mám hroznou radost," vypráví dál novinářka.

To, že jí cenu předávaly dvě dámy dokumentárního filmu, bylo pro ni ctí. „Helena Třeštíková byla celá rozechvělá, bylo vidět, že je dojatá, ona to s námi prožívala od začátku," dodává.

A jak vypadaly oslavy? V sobotu po předávání cen šla spát až ke čtvrté hodině ráno a neděle večer už patřila známým a blízkým v Hradci Králové. „Měli jsme slavnostní oběd s našima  a pak jsem přes facebook pozvala všechny, ať přijdou večer do Centrálu, abychom to oslavili," uzavírá Silvie Dymáková.

Dokument Šmejdi vznikal právě v okolí Hradce Králové. Ukázal hulvátství a drsné praktiky prodejců, kteří na svých akcích obírají seniory o jejich úspory. Dokument pohnul dokonce i legislativou.