Školy do soutěže zasílaly videa s basketbalovou tématikou a s pokřikem na podporu českých reprezentantů v blížící se kvalifikaci o olympijské hry v Riu. Tím zároveň soutěžily o návštěvu hvězd a basketbalové vybavení.

Bílá Třemešná se právě probouzela do slunečného dne, když zdejší děti již nedočkavě vyhlížely speciální návštěvu na basketbalovou show. „Vždycky přijedeme brzo ráno a připravíme stanoviště," vysvětloval brzký příjezd basketbalový trenér Tomáš Reimer.

Z blízkého basketbalového klubu Kara Trutnov přijely basketbal ukázat hlavní trenérka SpS Jana Strnadová a dlouholetá opora ligového celku – reprezentační rozehrávačka Kateřina Hindráková. Ta navíc do závěrečné soutěže věnovala podepsaný dres nároďáku, o který se mezi přítomnými žáky strhl doslova střelecká boj.

Šedesátka dětí ve věku od osmi do čtrnácti let absolvovala kromě sedmi připravených disciplín i štafetové závody a exhibici s basketbalovými hvězdami. „Setkání s basketbalovými hvězdami je rozhodně skvělé. Děti tak tento sport dostanou více do povědomí. Zjistí, jak krásný a zajímavý je. Účastníci se nás po podobných akcích často ptají, kam se můžou přihlásit. Přijde mi, že jsou nadšené. Líbí se mi ta jejich upřímná radost," řekl k události Tomáš Reimer.

MÍSTO UČENÍ BASKETBAL. Žáci třemešenské základní školy dostali odměnu za úspěch v soutěži, která do jejich tělocvičny přivedla osobnosti sportu, který se hraje pod bezednými koši.

(žeh, to)