Mladík neměl přilbu

Pětadvacetiletý lyžař včera dopoledne zřejmě nezvládl jízdu, upadl a vylétl mimo sjezdovku. Podle náčelníka Horské služby Jeseníky Michala Klimeše mladík neměl přilbu, proto jeho zranění byla vážnější.

„Po pádu nastalo krátké bezvědomí, takže nám bylo jasné, že utrpěl otřes mozku a kromě toho další poranění hlavy. Zároveň jsme měli podezření na zlomeninu dolní končetiny a závažné poranění v oblasti bederní páteře," uvedl Klimeš. Dodal, že záchranáři lyžaři nasadili krční límec, zafixovali jej ve vakuové matraci a snesli k vrtulníku, který ho přepravil do nemocnice.

Plné sjezdovky

Podle provozovatelů byla  víkendová návštěvnost lyžařských center jedna z nejlepších za sezonu.

Ve Špindlerově Mlýně lyžovalo o víkendu přibližně 14 tisíc lidí. V provozu je dvanáct kilometrů sjezdovek z celkových 25 kilometrů. Na svazích leží 30 až 40 centimetrů sněhu.

Lyžaři vyrazili i na sjezdovky na Černé hoře, kde leželo asi 40 centimetrů technického sněhu a teplota se přes den pohybovala kolem minus pěti stupňů Celsia.

Ve skiareálu Říčky v Orlických horách měli lyžaři k dispozici sjezdovky s padesáticentimetrovou vrstvou sněhu, teplota přes den klesla asi na minus šest stupňů Celsia.