Začátkem týdne se plocha vedle archívu zaplnila potřebným materiálem a mohly začít její první úpravy. Kluziště město Semily zakoupilo z Turnova, kde bylo úspěšně několik let provozováno na sídlišti u nádraží. Konkrétně jde o mobilní ledovou plochu o rozměrech 17,5 krát 35 metrů, která se skládá ze speciálních pryžových pásů. V nich jsou zatavené trubičky pro rozvod teplonosného média po vlastní ploše.

I PŘI DESETI NAD NULOU

Technologie chlazení využívá ekologická chladiva a umožňuje vytvoření kvalitního ledu až do teploty okolí při 10 stupních Celsia.

Pro následující zimní sezonu se město rozhodlo umístit kluziště zatím provizorně na plochu vedle archívu, a to z důvodu dostatečného elektrického připojení. Provozovatelem se stane příspěvková organizace Sportovní centrum. Plánují tu každodenní provoz, a to od prosince alespoň do konce února.

Dopoledne očekávají návštěvnost především z řad školáků, v odpoledních hodinách bude kluziště denně k dispozici veřejnosti. Osvětlení plochy umožní bruslení až do večerních hodin.

POTŘEBNÉ ZÁZEMÍ

„Na návštěvníky čeká vytápěná šatna, k dispozici budou i menší kiosek, toaleta a věšákové lavice kolem ledové plochy," upřesnila ředitelka Sportovního centra Semily Lenka Havlová.

V pravidelných intervalech chtějí provozovatelé led upravovat rolbou. Vstupné se má pohybovat řádově v desetikorunách.

(pjs)