Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Zkusím štěstí

Vážená redakce, každý pátek čekám na Deník, abych si mohla přečíst jeho Řádky důvěry.

Sice jsem již třikrát odepisovala, ale nikdy se mi nedostalo odpovědi. Tím jsem však na ně nezanevřela a stále se těším, co bude nového. Řekla jsem si, že tentokrát zkusím napsat i já svůj příběh.

Dostala jsem se do situace, se kterou si nevím rady. S manželem jsme si před třemi lety přestali rozumět a od té doby spolu žijeme jako dva naprosto cizí lidé, i když v jednom domě. Bohužel už ani pozdrav u nás neexistuje a mně to chybí. Chybí mi láska, opora a tolerance.

Ráda bych proto poznala milého přítele přiměřeného věku 50 až 55 let.

Budu se těšit na Vaši odpověď či případné setkání.

Čtenářka z východních Čech

Chtěl bych zase trochu žít

Milé řádky důvěry, dlouho Vás sleduji v pátečním deníku a stále jsem váhal, či napsat nebo to nechat tzv. plavat. Nicméně jsem se rozhodl napsat, neboť samota a nemoc to jsou věci, se kterými se člověk musí podělit. Byl jsem, tedy doufám ještě jsem, normální chlap, rodina, děti, zaměstnání, což mi zabíralo mnoho času. Z počátku to byla taková idylka, koupili jsme byt v prvním patře s garáží, i když ta nám tehdy byla k ničemu. Postupem času jsem zjišťoval, jakou jsem si to vlastně vzal paní. Od známých jsem se dozvěděl její minulost, která se nedá publikovat a vše začínalo pomalu upadat. Já jsem byl jen „stroj na peníze" a mladá paní si užívala. Vydržel jsem to, věřte nebo ne 16 let. Říkal jsem si, že nebudu trhat rodinu hlavně kvůli dětem, na kterých jsem moc „visel". V této době jsem se rozhodl podat žádost o rozvod. Vše probíhalo poměrně hladce, až jsem se divil. Děti jsme si rozdělili a manželka se odstěhovala i s dcerou za svým „milým", se kterým vydržela cca 2 měsíce. Bohužel však, krátce poté nastal ten osudný okamžik, jedno brzké ráno mě RZP odvezla do FN HK s akutním zánětem slinivky břišní. Bylo to pět minut po dvanácté, nicméně skvělý tým metabolické kliniky mi zachránil život. Od této chvíle se můj život otočil o 180°. V nemocnici jsem strávil plných 16 měsíců, kdy jsem byl 10x operován a můj žebříček hodnot jsem tak zcela přehodnotil.

Nyní je však již na čase, abych zase trochu žil. Žádám tímto ženy ve věku do 48 let, třeba i s podobným osudem, pokud by mi měly zájem napsat svůj příběh a čas poté ukáže. Byl bych rád za každou odpověď, neboť naděje umírá poslední. Pokud by nějaká žena projevila zájem, preferuji osobní setkání a při něm si upřímně promluvit. Děkuji všem ženám, které si můj příběh přečetly, a čekám brzké ohlasy. Mějte se všichni krásně, užívejte života, protože je nádherný, ale ve dvou se to lépe táhne.

Čtenář z Jaroměře

Ráda poznám nové přátele

Vážená redakce, ráda si pročítám příběhy lidí v Řádcích důvěry. I já bych ráda touto cestou potkala nějakého skutečného přítele, stejně jako nové kamarády a kamarádky. Je mi 45 let a zůstala jsem sama. Samota je zlá, člověka tíží a ubíjí.

Ráda jsem chodila do společnosti, zatančit si, či si jen tak posedět a popovídat si. Ale teď najednou nemám s kým.

Budu ráda za každou odpověď, za kterou předem děkuji.

Čtenářka z Hlinska

Věřím, že se najdeme

Vážená redakce, každý pátek se těším na vaše Řádky důvěry, zdali v nich nenajdu toho, koho bych najít chtěla. Zkusím jít tedy štěstí naproti.

Jsem vdova ve věku 65 let a žiji sama. Ráda bych touto cestou poznala hodného muže ve věku do 68 let, který nepije a je vyšší postavy. Hledám však trvalý vztah, může být i invalidní a mohl by vlastnit osobní auto.

Věřím, že se najdeme a budeme si oporou.

Čtenářka z východních Čech

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:

Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu G.Capouskova@vlp.cz.

Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.