To se týká nejen Orlickoústecka a Pardubicka, kde kandidáti ANO stojí proti obhájcům senátorského mandátu z koaliční KDU-ČSL, ale i na Jičínsku, kde proti ANO stojí kandidát pravicové TOP 09. Zdejší obhájce senátorského mandátu Josef Táborský z ČSSD původně zamýšlel, že v druhém kole nepodpoří Tomáše Czernina z TOP 09 ani starostu Jičína Jana Malého z ANO, poté se ale rozmyslel. „TOP 09, i když je to pravicová strana, je pro mě čitelná a zřetelná. Vím, co od nich mohu očekávat. ANO pro mě čitelné není," řekl Táborský.

Údajná malá čitelnost nebo přímo nevypočitatelnost hnutí ANO byla jedním z hlavních důvodů, proč s nimi ostatní strany nechtějí spolupracovat ani v nových krajských koalicích.

Do schizofrenní situace se kvůli tomu dostala poslankyně Martina Berdychová z uskupení Východočeši. Berdychová byla do Sněmovny v roce 2013 zvolena na kandidátce  ANO, její hnutí ale nyní v hradeckém kraji vstoupilo do koalice proti ANO. Poslankyně proto nyní řeší odchod 
z klubu ANO. „Chtěla bych se domluvit s vedením klubu i s Andrejem Babišem, jak moji pozici dále vidí," řekla.

Dodala, že pokud by pro členy klubu byla její účast v klubu nepřijatelná, tak by z něj odešla. Vnitřně by si podle svých slov musela oddělit své působení ve Sněmovně a v kraji, když se ve Sněmovně řeší legislativa a na kraji regionální problémy. Přiznala, že dostává maily s výčitkou zrady. „Já to jako zradu na hnutí ANO necítím," podotkla.