„O víkendu očekáváme, že na tom budou v centrále pracovat. Úředníci zaznamenávají malý posun každý den, nicméně čekací doby jsou stále ještě delší než ve starém registru," uvedla Magdaléna Vlčková, mluvčí magistrátu.

Na přepážkách registru vozidel se snaží vycházet klientům maximálně vstříc. „Pokud se jedná o opravdu naléhavý případ, vezmeme si podklady i telefon a když je žádost vyřízená, klientovi zavoláme," doplnila Vlčková.

Jičín a Trutnov trápí chybné údaje

Registr vozidel v Trutnově včera fungoval, ale obsahoval spousty špatných dat. „Není ani jedno auto, jehož údaje by člověk nemusel opravovat. Problémem také je, že systém není propojen s evidencí obyvatel," uvedla Ilona Cihlářová z evidence vozidel. Podobné problémy jsou v Jičíně. „K žádnému posunu nedošlo, v registru stále chybí řada údajů, které musíme doplňovat ručně. Nový systém je funkční na 30 procent," uvedl vedoucí jičínského odboru dopravy Martin Duczynski.

Zdeněk Leština z novopackého odboru dopravy uvedl, že systém je stále pomalý.

V jiných městech je situace lepší

V Rychnově nad Kněžnou včera odbavili všechny zájemce, kteří přišli. Bylo jich ale jenom čtrnáct. V Náchodě od čtvrtka na přepážkách vyplňují žádosti a vše funguje, jak má. „Po pondělním kolapsu většina řidičů odešla a v průběhu týdne se jen přicházeli zeptat, jestli nedošlo k zlepšení. Díky tomu bylo méně žádostí, které jsme mohli rychleji vyřídit," řekla mluvčí městského úřadu Nina Adlof. Na náchodském odboru dopravy po necelém měsíci problém s registrem vozidel nemají.