Novou ředitelku jsme požádali o krátký rozhovor, kde vysvětlila, co je jejím hlavním úkolem, a jak vidí budoucnost zdejšího zdravotnického zařízení.

Co považuje za hlavní úkol vaší funkce v Trutnově?
Prioritou je pro mě především stabilizace personálu, uklidnění situace a udržení dobrých výsledků hospodaření.

Znáte nemocnici v Trutnově nebo budete potřebovat určitý čas na seznámení?
Vzhledem k tomu, že s trutnovskou nemocnicí dlouhodobě spolupracujeme, rámcově ji určitě znám a detailnější informace se budu snažit získat co nejrychleji.

Plánujete nějaké změny?
Žádné zásadní změny neplánuji, mým úkolem je stabilizace situace a  udržení kvalitního fungování nemocnice do doby nástupu nového ředitele.

Od odstoupení bývalého ředitele Martina Limburského se na veřejnosti stále objevují „zprávy", že trutnovská nemocnice bude sloučená s jinou. Vaše jmenování tyto věci podpořilo. Jak to vidíte vy?
Nemyslím,  že by v dohledné době trutnovskou nemocnici čekalo sloučení, spíš se v dlouhodobějším výhledu uvažuje o sloučení všech krajských nemocnic do jednoho celku. Ale ani sloučení všech krajských nemocnic do jednoho celku ještě není definitivně rozhodnuté.

Máte zájem se účastnit vyhlášeného konkurzu na nového ředitele trutnovské nemocnice?
Konkurzu se účastnit nechci.

Po odstoupení Martina Limburského, který vedl trutnovskou nemocnici sedmnáct let a odešel z osobních důvodů, byla pověřena vedením zdravotnického zařízení ekonomická náměstkyně Jana Totková. Další rozvoj nemocnice mají zajistit  milionové investice, které kraj v příštím roce chystá.