Startovalo se v kategoriích děti, ženy a muži a všichni vítězové v jednotlivých kategoriích dostali místo medaile kovové struhadlo opatřené odpovídající barvou umístění. V tomto závodě ale o žádné urputné boje nešlo, šlo hlavně o dobrou zábavu, což se podařilo. Pobavili se nejen samotní závodníci, ale i spousta fandících a bavících se diváků.

Organizaci letošního ročníku převzal po předešlém pořadateli Borský klub lyžařů Machov. Jak uvedl hlavní pořadatel Stanislav Jirásek, největší změnou bylo přesunutí termínu konání z podzimu na jaro. „Chtěli jsme tuto tradici trochu oživit, a tak jsme závody spojili s posledním mazáním, které v tuto dobu každoročně pořádáme," vysvětil Jirásek.

Po závodech se všichni přemístili do hospody, kde došlo na „Poslední mazání".

Program zahájilo povídání a vzpomínka na všestranného sportovce Emericha Ratha, který jako první našel a snažil se zachránit Bohumila Hanče, který společně s Václavem Vrbatou před sto lety tragicky zahynul. V další části se promítaly fotky z lyžařských závodů. Po jejich shlédnutí si už vzala „slovo" kapela Broumovanka, která k tanci a dobré náladě hrála do nočních hodin.

„S akcí jsem spokojený. Možná kdyby bylo trochu lepší počasí, tak by se startovní pole mohlo ještě rozrůst. Hlavní záměr, pobavit sebe i diváky, se však povedl," dodal Jirásek.