„On-line přihlášky jsou uzavřeny, přihlášeno je zatím 673 účastníků – 376 na dlouhou trať, 183 na střední, 88 na krátkou a 26 na dětské závody. Dosud máme k dispozici ještě 327 volných čísel, která můžete získat už jenom v pátek 11. září od 17 do 22 hodin u prezence,“ hlásí pořadatelé z teplického Redpoint teamu.

Šestadvacátý ročník mountainbike maratónu vedoucí bikeresortem Broumovsko je plný novinek! Má nového titulárního partnera a tudíž i nový název Qayron Rallye Sudety. Sudety se staly partnerským závodem seriálu Nova Cup 2020 a jsou jedním ze šesti prestižních závodů seriálu Škoda auto Český pohár XCM 2020.

"Nové je rozdělení věkových kategorií a vytvoření dětských závodů v městském parku. Tratě hlavního závodu zůstávají v nezměněné podobě, jen jsme trochu vylepšili INS Trail na polské straně hranice a do cíle krátké trati se z Horních Teplic nejspíš pojede okolo koupaliště," prozrazují organizátoři, a dodávají, že týmová soutěž dostala nový formát a bude se hodnotit napříč tratěmi a kategoriemi.

Od roku 1998 má 113 km dlouhá trať stálé značení v terénu (modré trojúhelníky ve žlutém čtverci 14 x 14 cm) a jednotlivé úseky si lze během roku projet. Pouze 10 % trati vede po silnicích, 90 % je po lesních a polních cestách, významné jsou technicky náročné sjezdy.