Několik desítek žen a mužů se v sobotu odpoledne vydalo do Žižkových sadů, aby si vyšlápli pro zdraví s mammahelpkami a růžovou stužkou.

To byl název druhého ročníku pochodu, kterým přítomní podpořili ženy s rakovinou prsu. Říjen je totiž mezinárodním měsícem boje proti rakovině a růžová stužka je jeho symbolem.

„V celé republice jsou založená centra, které pomáhají ženám s rakovinou prsu. Dnes jsme se tady sešli nejen na podporu žen, ale také právě těchto center," vysvětlila Renata Koutná z hradeckého Mamma help centra. Pobočky jsou v dalších šesti městech České republiky,

Hůlky, které jsou pro severskou chůzi potřeba, dostaly pacientky s lékařským potvrzením zdarma, stejně jako členky organizace Mamma help. Ostatní si je mohli bez poplatku vypůjčit. Pod dozorem zkušené instruktorky se poté všichni vydali na dvoukilometrovou chůzi.

„Těšila jsem se na akci už od rána. Pochod je výzva také pro zdravé účastnice. Osobně jsem si minulý týden zašla na vyšetření," řekla Aneta Maclová, náměstkyně primátora pro školství, sociální věci a zdravotnictví.

Česká asociace sester na místě také měřila tělesné hodnoty. A nakonec přišel i kouzelník.

„Jsem s vámi na jedné lodi. Minulý rok mi lékaři jeden problém odoperovali. Dívky a ženy by v žádném případě neměly podceňovat pravidelné preventivní prohlídky. Choďte na ně často," vyzvala přítomné Václava Domšová, krajská zastupitelka.