„Lidem již řadu let nabízíme  kulturu, a to souvisí i s kulturou chování a pomocí pro malou Vanesku. Víme, že jejím rodičům pojišťovny nehradí všechny náklady, spojené s jejím ošetřováním. Proto jsme se rozhodli pomoci. Na konto Vaneska tak půjde zhruba sedmnáct tisíc korun," vysvětluje jeden z členů souboru Josef Komárek. Podle něho pro Vanesku budou hrát pravidelně jednou za rok.

Jak dodal, páteční představení je již tři týdny beznadějně vyprodané. Proto Otylku uvedou ještě jednou, a to v pátek 3. května opět v Klicperově domě v Chlumci nad Cidlinou od 19 hodin.

Ještě pro upřesnění: Vaneska s rodiči žije v Chlumci nad Cidlinou a v dubnu jí bude jeden rok. Trpí tzv. nemocí motýlích křídel, kdy se jí na celém těle neustále tvoří puchýře, které ji rodiče musejí denně ošetřovat.

Můžete přispět na číslo účtu Vaneska: 107-3044150207/0100 u Komerční banky.   (srn, pov)

Neštěstí nechodí po horách…

Poznámka Drahomíry Považanové:

Marně se netvrdí, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Jedno takové postihlo rodinu Sergejevových z Chlumce nad Cidlinou. Narodila se jim těžce nemocná Vaneska, která statečně bojuje  s osudem. Protože pojišťovny nehradí všechny zdravotnické potřeby, které Vaneska denně potřebuje, vznikl z iniciativy chlumeckého starosty Miroslava Uchytila účet pro Vanesku a na radnici přidali také dvě pokladničky. Slouží k tomu, aby Vaneska dostala vše potřebné a rodičům se částečně ulevilo.

A tak mi rozum  nebere, když si někteří lidé přestanou brát servítky, nebo jim chybí takt. Vyčítají rodičům, že mají před ostatními výhody a úlevy. Naštěstí není tolik těch, kdo uráží a pomlouvají. Naopak. Nyní se k dárcům připojují i členové souboru Klicpera z Chlumce, kteří výtěžek z představení věnují právě Vanesce. Také díky nim se  stav malé bojovnice neustále zlepšuje.