Emeritní primář semilské chirurgie Georgios Karadzos se k poslednímu srpnu dohodl s vedením Nemocnice v Semilech na ukončení spolupráce.

Na vlastní žádost

Z nemocnice odešel na vlastní žádost z důvodu přijetí nové pracovní nabídky v Městské nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem. „Ve funkci primáře tamní chirurgie nahradí dosavadního primáře Patrika Víta. Další spolupráce lékaře Karadzose se semilskou nemocnicí je v jednání," uvedla mluvčí semilského městského úřadu Renata Coufalová.. „Nabídku Městské nemocnice ve Dvoře Králové jsem dlouho a pečlivě zvažoval, bylo to pro mě velmi těžké rozhodnutí. V semilské nemocnici jsem prožil mnoho let a přeji jí, aby překonala všechny překážky, aby obstála," řekl emeritní primář Georgios Karadzos.

„Chirurgie je velmi těžká disciplína medicíny, vyžaduje velkou pokoru a úctu. Zanechávám oddělení pod vedením nového primáře MUDr. Lukáše Kohoutka a přeji mu nejen pevné nervy, ale i skvělý tým, lékařský i sesterský, bez jejichž podpory by sebelepší chirurg nic nedokázal. Všem kolegům i sestřičkám děkuji za perfektní spolupráci a přeji jim a semilské nemocnici jen to nejlepší." dodal lékař Georgios Karadzos.

Lékař Georgios Karadzos působil v Nemocnici Semily 46 let, z toho plnou polovinu ve funkci primáře chirurgického oddělení. Vedle péče o pacienty se ve velké míře věnoval přednáškové činnosti a stal se též zakladatelem lékařského sympozia Harrachovské chirurgické dny. „Děkuji emeritnímu primáři Georgiovi Karadzosovi za profesionální práci, která byla vždy skvělou vizitkou semilské chirurgie," sdělila Alena Kuželová, ředitelka Nemocnice v Semilech.

„V místě jeho dalšího působení mu přeji mnoho profesních i osobních úspěchů." dodala ředitelka semilské nemocnice Alena Kuželová.

Historická stopa

„Široký záběr lékaře, který v semilské nemocnici vybudoval a vedl moderní chirurgické oddělení, lidskost i společenské aktivity zanechávají nesmazatelnou stopu nejenom v oblasti Semilska, ale i daleko za její hranicí," vyjádřil se k osobnosti lékaře v roce 2010, kdy se významný lékař Georgios Karadzos stal osobností Semil, starosta města Jan Farský. Další působení emeritního primáře Georgiose Karadzose v dvorské nemocnici budeme sledovat a brzy otiskneme rozhovor s touto významnou osobností medicíny.