Sněžit začalo asi dvě hodiny po půlnoci a nejhorší přeháňky ustaly až kolem deváté hodiny dopoledne.

Nadílka byla opravdu vydatná. „Na Hlinecku, Skutečsku, Třemošnicku a Poličsku napadlo deset až patnáct centimetrů  sněhu," řekl Marian Cvrkal z krajského dispečinku Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Sněhu bylo tolik, že silničáři museli nasadit veškerou vlastní techniku a ještě povolat na výpomoc  techniku soukromníků. „Jen na Hlinecku  nám vypomáhalo deset traktorů," podotkl Cvrkal.

Odklízení bylo obtížné, protože sníh byl mokrý a těžký, ve vyšších polohách navíc foukal vítr a tvořily se sněhové jazyky.  Problémy byly hlavně na silnicích 2. a 3. třídy, které se neudržují chemicky. Vozovky byly sjízdné, ale řidiči museli být velmi opatrní. Silničáři do terénu vyslali celkem 140 aut a traktorů s pluhy a sypači.

I tak někteří řidiči problémy s počasím nezvládli. Například v Hlinsku se dopoledne převrátilo nákladní auto.  Vyprostit se je podařilo až po poledni.

Odpoledne už byla situace klidnější, silničáři se však připravovali na hrozící noční náledí.

V Královéhradeckém kraji situace nebyla tak dramatická. V nižších polohách lidé o sněhu ani nevěděli, sněžilo hlavně na horách, kde připadlo asi šest centimetrů sněhu.

„Na Labské boudě tak činí celková výška pokrývky 110 centimetrů a na Luční boudě máme nyní 85 centimetrů," uvedla Stanislava Kliegrová z hradecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď počasí na středu 16. března.