Prvním krokem mělo být úspěšné výběrové řízení a začátek stavby v roce 2021.

„To byla jedna z podmínek, abychom se mohli přihlásit o dotaci. Mluvilo se o 150 milionech, ale samozřejmě nemůžu dopředu říci, že na tuto sumu skutečně dosáhneme. Pan Hnilička však příští týden přijede a budeme se bavit o podrobnostech. A domnívám se, že už tím, že nás navštíví, to myslí opravdu vážně,“ nechal se slyšet primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Podle Milana Hniličky má už teď Hradec díky vypsání výběrového řízení dobře nakročeno k tomu, aby mu „jeho“ agentura s financováním multifunkční arény, jež by na fotbalová utkání měla pojmout přes osm tisíc diváků, pomohla.

„Určitě je to důležité rozhodnutí, které posílí pozici města Hradce Králové v žádosti o dotaci z Národní sportovní agentury, poněvadž jedním z hlavních faktorů v dotačním řízení je připravenost projektů,“ řekl Deníku bývalý vynikající hokejový brankář.

Jestli si však hradecká radnice může brousit zuby na deklarovaných 150 milionů korun, nechtěl předjímat:

„Dotační řízení je otevřená soutěž a jeho výsledek nelze dopředu předjímat. Nicméně mohu říci, že tato investice typově zapadá do připravovaného programu pro sportovní investice krajského významu a tudíž šance na získání finančních prostředků z Národní sportovní agentury tu je.“