Jako tradičně je ojedinělé setkání věnováno milovníkům páry, lodí, lodních modelů, zahradních a modelových železnic, sběratelům parních strojů a mechanizmů. Připraveny jsou plavby na parníčcích po řece, jízdy na vláčcích zahradních železnic a jiné atrakce. Představí se tu stovky exponátů českých i zahraničních vystavovatelů. Dorazí vystavovatelé z Německa, Rakouska i Slovenska.

„Velké stroje, ale i parní kola Královéhradecký klub přátel parních strojů představí přímo na Smetanově nábřeží, hasičské stříkačky na levobřežní a modely na pravobřežní labské náplavce. V přilehlém parčíku zhlédnete na kolejišti dětské železnice řadu mašinek, kde se děti na vláčcích i povozí. Tady zájemci uvidí  také auta a motorky veteránklubů, u Novákových garáží pak stabilní motory. Hladinu Labe budou brázdit s pasažéry parníčky Hradec a Královna Eliška, bez kterých by Nábřeží nábřežím ani nebylo," řekl Jiří Stránský z Královéhradeckého klubu přátel parních strojů.

Nestorem akce bude věrný vystavovatel Vlastimil Bezouška z Průhonic, který se letos dožívá již pětaosmdesáti let.

Královéhradecký klub přátel parních strojů, který je pořadatelem akce, děkuje návštěvníkům, hostům a vystavovatelům za přízeň. Úhradou symbolického vstupného významně podpoříte její pořádání v příštích letech.