Pro média je to šťavnaté sousto, spekulují, zda nejen ve světě, ale už i v Česku útočí vyšinutí lidé v maskách klaunů. Video se na internetu objevilo před pár dny. „Co to je! Nezastavuj! Nezastavuj!" křičí v něm hystericky dívka, když se pod kola auta vrhne děsivá postava v masce klauna a po vyděšené posádce mrskne panenkou. Video bylo sice hned označováno jako fake, tedy podvrh, ale stejně se jako lavina šířilo dál.

Parta mladých lidí, kteří na Orlickoústecku natočili video s klaunem.Zdroj: Zdroj: YouTube.com

Zdroj: YouTube.com
Parta mladých lidí, která ho natočila, si může mnout ruce. Doslova přes noc se stala slavnou. Podstrčenou senzaci média, a nejen ta bulvární, „sežrala i s navijákem". „Jedni věřili, druzí se smáli (a někteří nás chtěli zbít). Naším cílem bylo pozvat na našláplou halloweenskou párty do Dance Clubu U Kolji. Zároveň jsme chtěli poukázat na vliv bulváru a televize, kterým mnozí bezmezně věříme," konstatoval na sociální síti „klaun" s přezdívkou Důšos.
Video zaujalo i policii, která se jím zabývá. „Šílený klaun" z Libchav vzbudil takový poprask, že se tak stalo z její vlastní iniciativy. „Nechceme, aby se šířila panika. V současné době případ prověřujeme a dokud nebude ukončen, nebudeme podávat víc informací," uvedla tisková mluvčí policie Lenka Vilímková.

KLAUN LUPIČ
K trestnému činu spáchanému v masce klauna už na Orlickoústecku došlo. Lupič s klaunskou maskou na obličeji a se samopalem v ruce loni v srpnu na ulici Královéhradecká v Ústí nad Orlicí přepadl obsluhu benzínky. Na rozdíl od recesistů z halloweenského videa ale dosud neměl potřebu odhalit svoji identitu. „I když jsme případ odložili, nadále prověřujeme informace, které by vedly k vypátrání pachatele," dodala policejní mluvčí. Jde o zhruba 170 centimetrů vysokého muže, který mluví plynule česky. Podle policie mu za závažný zločin hrozí až desetileté vězení.