„Sněhové podmínky jsou i přesto, že byla obleva, stále dobré. Na sjezdovkách máme přes metr sněhu. Bohužel počasí lyžařům o víkendu příliš nepřálo. Byla mlha, v sobotu i drobně pršelo," řekla Zdeněk Spilka z Horních Míseček.

Do Špindlu dorazilo kolem tří tisíc lidí

Návštěvnost podle něho byla v celém Špindlerově Mlýně ve srovnání s minulým víkendem zhruba třetinová.

„Sice jsou ještě jarní prázdniny, ale vždy záleží především na počasí. A to lyžařům teď příliš nepřálo. Podle předpovědi by se to teď ale mělo otočit, má přijít sněžení. V polovině týdne očekáváme silné mrazy, takže by se mělo objevit i sluníčko, které snad lidi opět na sjezdovky přiláká," dodal Spilka.

Na to, že návrat zimního počasí a jarní prázdniny školáků z Rychnovska opět zaplní sjezdovky vrchu Zakletý, se těší i ve Ski centru Říčky v Orlických horách.

„Počasí nám teď příliš nepřálo, sníh je mokrý. V sobotu jsme měli kolem tisícovky návštěvníků, v neděli se to také blížilo tomuto množství," řekl Jan Urbánek a dodal, že nápor lyžařů v Říčkách s nástupem počasí příznivějšího pro zimní sporty snad ještě očekávají.

Běžecké trasy v okolí Říček jsou upravené a sjízdné po celé své délce. Protahovali jsme je v pátek a upravíme je i zítra," dodal Urbánek.