Jisté vzrušení zažívali obyvatelé a návštěvníci Malé Skály už v létě loňského roku. To když se dozvěděli, že krachuje společnost Rosa market provozující síť obchodů Enapo. Právě tohle logo se totiž skvělo nad jediným místním obchodem se základními potravinami.

Obec se pak snažila zachovat prodej základních potravin. Domluvila se s pronajímatelem kiosku v kempu Ostrov. „Dali jsme vědět lidem, že si základní potraviny mohou koupit tam. Ale velký zájem o to nebyl. Turisté už skoro nebyli a většina obyvatel si potraviny dovezla. Nejdříve jsme odstoupili od odpoledního prodeje, pak od ostatního,“ doplnil starosta Malé Skály Michal Rezler.

Přes léto ale podle něj obchod v obci určitě být musí. „Obcí prochází množství turistů, mnoho jich u nás i pobývá. Je skoro až povinností obce mít základní občanské vybavení,“ vysvětlil starosta.

Do výběrového řízení se přihlásilo šest vietnamských obchodníků a jeden český řetězec. „Nejde nám o co nejvyšší cenu pronájmu, proto jsme tuhle veličinu do řízení nezahrnuli. Chceme, aby byl obchod funkční,“ vysvětlil Michal Rezler.

Maloskalská sokolovna hostila velikonoční Kreativity.
FOTO, VIDEO: Maloskalská sokolovna hostila velikonoční Kreativity

A opravdu, jeden z vietnamských obchodníků Tuc Thang Nguyen výběrové řízení vyhrál. „Provozujeme dva obchody v Mladé Boleslavi, z toho jeden supermarket. To rozhodlo,“ poznamenal nový provozovatel.

Obchod byl pro potřeby nového nájemce rozšířen. Nabízí nejen základní potraviny, pestrou paletu ovoce a zeleniny, masných výrobků, ale jak jsou místní zvyklí i drogerii a domácí potřeby. Dokonce spodní oblečení nebo deky.

Nový provozovatel obchodu připravil na první otevírací den, tedy na pondělí 4. března i zajímavou akci. Za každý nákup nad 100 korun obdržel kupující jeden domácí závitek. Za každý nákup nad 500 korun pak láhev vína.

Tuc Thang Nguyen doplnil, že prodejna bude mít sezónní otevírací dobu. Přes letní sezónu od 1. dubna do 30. září, kdy se Malá Skála stává oblíbeným cílem turistů, bude mít obchod otevřeno od 7 do 21 hodin, po jejím skončení, tedy od 1. října do 31. března, pak zákazníci nakoupí v čase od 7 do 18 hodin, o víkendech otevřou minimarket v 8 hodin.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Železnobrodské muzeum otvírá. Lákadlem jsou obrazovky i unikátní vitríny

Zdroj: Sedlák Jan