„Jak už to tak v životě bývá, jsou velice rozdílné názory na využití zahrady i samotného klubu. Například někteří obyvatelé chtějí, aby se na zahradě upravila pohádková stezka pro děti, druzí oponují, že pokud tu budou akce Mekky, cestu pro děti ti starší zničí. Ale v každém případě, zahrada potřebuje rozsáhlé změny, jsou tu staré prolézačky, nefunkční bazén a přerostlé stromy. Také klub má své dobré časy dávno za sebou, koncerty jsou tu jeden dva do měsíce. Proto jsme šli cestou ankety, aby si sami lidé vybrali, co by chtěli ve vile i na zahradě mít," vysvětluje vedoucí bydžovské městské knihovny Jana Lojková.

V sále možná budou cvičit a přednášet

Jak dodala, plánů mají nepočítaně. V sále dnešního klubu by se tak mohly konat  nejen rockové koncerty, ale také besedy, přednášky, cvičení, tvůrčí dílny nebo burzy.

„Ano, klub slouží úzké skupině  mladých, ale my bychom rádi, aby sem přicházelo co nejvíce lidí z různých věkových skupin od rodin s dětmi přes matky na mateřské dovolené až po střední generaci nebo seniory," říká Jana Lojková.

Podle ní by si při koncertech mohli zájemci sál pronajímat. Garantovali by tak, že se nic nepoškodí, klíč by se předával z ruky do ruky. „Nemáme totiž  zrovna nejlepší zkušenosti s úklidem po akcích. Není ani výjimkou, že nás hlídací agentura upozorňuje na alarm z knihovny," povzdechla si Jana Lojková.

Zahrada se možná dočká změn

V anketě  nezapomněli ani na zahradu. Ptají se například, jestli se má stát odpočinkovým místem pro všechny.

„Je již hotový projekt Pohádkové zahrady, kde  bychom mohli pořádat i akce knihovny. Počítáme s novými herními prvky pro děti, s altánem pro maminky, zákoutím pro seniory. Ale o tom všem musejí rozhodnout sami obyvatelé," doplnila  Lojková.

„Na anketu určitě odpovím. Byla by škoda, kdyby tu byly jen koncerty pro mladé, a ne další aktivity. Mám čas, jsem v důchodu," řekl pan Milan.