Třicet tisíc bývalých studentů Univezity Hradec Králové (UHK) by mohlo přijet v sobotu 12. září do krajské metropole. UHK totiž plánuje podruhé návrat do poslucháren a k setkání s bývalými učiteli a spolužáky, stejně jako před dvěma lety, kdy dorazilo dva tisíce absolventů a jejich rodinných příslušníků.

Letošní program proto myslí na všechny generace a zdaleka nejen na samotné držitele univerzitního diplomu, nýbrž i na ostatní veřejnost. Těšit se tak můžete na akademický program a prohlídky univerzitních objektů či hudební festival.

„Zážitkový program přímo na akademické půdě se uskuteční mezi 10. a 16. hodinou, kdy budou zpřístupněny hlavní univerzitní objekty a další prostory, v nichž si návštěvníci z řad bývalých studentů budou moci prohlédnout místa svých studií i, zcela nové učebny, podívat se na právě probíhající stavbu Přírodovědecké fakulty či projít se novým odpočinkovým parkem, který v areálu při této příležitosti univerzita otevře," prozradil Ondřej Tikovský kancléř a tiskový mluvčí UHK.

Prohlídky i hudba

Kromě setkání s bývalými učiteli a posezení se spolužáky nabídne univerzita lahůdku v podobě komentovaných prohlídek přímo s rektorem univerzity či děkany fakult. Připravena je řada poutavých přednášek, vědeckých experimentů a rovněž výstavy dokumentující činnost jednotlivých univerzitních pracovišť. Zájemci si budou moci kupříkladu poslechnout výklad přírodovědce o mykotoxinech kolem nás, líčení historika o životě v našem kraji za dob husitského povstání nebo se podívat na to, jak se dají využívat ve výuce drony.

Paralelní částí programu bude hudební festival pod širým nebem přístupný veškeré veřejnosti. Přímo v univerzitním areálu vystoupí hudební skupiny Progres 2, Abraxas, Kantoři, Memphis a The Atavists.

Pro všechny přítomné budou připraveny herní, taneční a odpočinkové zóny spolu s nabídkou bohatého občerstvení. Festivalová část Dne univerzity se uskuteční v sobotu 12. září od 12 do 22 hodin v univerzitním kampusu Na Soutoku.

Účastníci setkání se mohou předem registrovat na stránkách UHK a urychlit tak svůj vstup do univerzitního areálu.