Od pondělí až do 2. srpna je v tomto úseku nepřetržitá výluka kvůli rozsáhlým opravám tratě. Veškeré vlaky mezi Hradcem Králové a Jaroměří budou nahrazeny autobusy, které však oproti vlakovému jízdnímu řádu budou odjíždět dříve a přijíždět naopak později. U řady autobusů tak nebudou zajištěny vlakové přípoje.

Komplikace náhradní autobusové dopravě přinese i již prováděná oprava na hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Jaroměří v Holohlavech. Autobusy, které budou nasazeny místo vlaků, proto budou muset jezdit objížďkami, což také prodlouží dobu jízdy. Oprava silnice v Holohlavech, kde je od poloviny března kyvadlový provoz, potrvá do 27. června.

Pro dopravu na uzavřeném úseku trati nasadí České dráhy čtyři linky náhradní autobusové dopravy. Kromě zastávkových a zrychlených autobusů pojede také expresní linka mezi Pardubicemi a Jaroměří, která bude určená cestujícím na trase z Prahy do Trutnova a z Pardubic do Liberce.

„Během výluky bychom chtěli požádat handicapované cestující a skupiny o nahlášení přepravy v dostatečném předstihu. Zároveň také upozorňujeme, že bude částečně omezena přeprava spoluzavazadel, zejména jízdních kol," uvedl ředitel regionálního obchodního centra Českých drah v Hradci Králové Roman Moravčík.

Výlukový jízdní řád je k dispozici ve všech dotčených stanicích a zastávkách a na webu Českých drah.