Předpokládanou trasu lemují nově vysazené lípy velkolisté. Sportovci se tak mohou těšit na příjemný stín. Do výsadbových prací, na které obci přispěla Nadace ČEZ částkou přesahující 137 tisíc korun, se zapojily i děti z místní mateřské školy.

Obec nejprve musela vykácet náletové dřeviny a vyčistit pozemek, aby udělala místo pro nové stromy, které doplnily jeřáby vysazené v loňském roce. Děti pomáhaly s přípravnými pracemi i samotnou výsadbou. Jako odměnu si odnesly krmítko pro ptáčky, které umístí u své školky. „Naše obec je oblíbeným výletním místem turistů a my samozřejmě chceme, aby se jim u nás líbilo. Proto rozšiřujeme možnosti sportovního vyžití v příjemném prostředí, ke kterému zeleň nezbytně patří," uvedla starostka Hrubé Skály Jitka Šimková. Péči o stromy budou mít na starosti místní dobrovolní hasiči a myslivecké sdružení, kterým budou k ruce i místní školáci.

Česká města a obce s podporou Nadace ČEZ obnovují či nově vysazují stromořadí od roku 2011. Díky neustávajícímu zájmu žadatelů o grant se již podařilo vysadit přes dvě stovky alejí a letos k nim přibývají desítky dalších. „Zájem měst a obcí o výsadbu zeleně neustává, a nás těší, že jim v tom můžeme vycházet vstříc. Vždy máme radost, když vidíme, že obec do výsadby zapojí děti, které tak mají od útlého věku možnost uvědomit si, jak jsou stromy důležité," uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

„Pozitivní vliv stromů se dotýká mnoha oblastí lidského života. Správně umístěná zeleň snižuje negativní důsledky urbanizovaného prostředí například svou schopností zvyšovat vlhkost vzduchu, tlumit výkyvy teploty i nežádoucí proudění vzduchu. Je významným producentem kyslíku a částečně také ovzduší zbavuje škodlivých plynů. Snižuje prašnost i hluk a plní důležitou estetickou funkci," připomněla pozitiva výsadby mluvčí ČEZ Šárka Beránková.