Nejvíc pršelo v Krkonoších

Podle meteorologa Stanislava Racka totiž spadlo od pondělního do úterního rána v Česku v průměru 11,7 mm srážek, což je nejvyšší úhrn od letošního 31. března. Pršelo hlavně v Čechách, zatímco na Moravě a ve Slezsku se objevily jen ojedinělé přeháňky.

Na východě Čech  byly nejvydatnější srážky hlášeny z krkonošské Luční boudy, kde spadlo 54,4 milimetru. V rámci Česka Luční boudu předčila pouze Lipnice, kde napršelo 59,8 milimetru.

Větší zima než na Štědrý den

V úterý bylo navíc poměrně chladno, i když ne všude. Podle meteorologických měření bylo v našem regionu kolem 16 stupňů a ještě větší zimu zaznamenali obyvatelé Ústí nad Labem, kde se odpoledne teplota nedostala nad deset stupňů Celsia. „V porovnání s teplotou vzduchu na Štědrý den tak byla skoro o dva stupně nižší," uvedli meteorologové.

Zato na opačném konci republiky – na jižní Moravě – si na zimu stěžovat nemohli, neboť tam naměřili o 12 stupňů více než na severu Čech.

Ale i ve východních Čechách bude lépe. Už ve středu se teplota dostane nad dvacet stupňů a od pátku se k nám vrátí tropické teploty. Ty však v neděli ukončí studená fronta, která zřejmě přinese další vydatné srážky.