Příběh samice levharta perského Jacqueline a jejich dvou mláďat má zatím šťastný průběh.

V úterý a ve středu, při komplikovaném porodu ošetřovatelky a veterináři královédvorské zoo přivedli na svět dvě mláďata. Dvě další byla,bohužel, již mrtvá. Druhé z přeživších koťat museli pracovníci zoo oživovat. Na svět přišlo císařským řezem.

„Tato malá levhartí samička je slabší než její bratr, ale zatím se u ní neobjevily žádné komplikace," informovala Jana Myslivečková, tisková mluvčí zoologické zahrady.

Samice Jacqueline je po porodu a operaci silně vyčerpaná, dostává antibiotika a analgetika. Ve čtvrtek odpoledne začala opět přijímat pevnou stravu, snědla kus slepice.

O obě nová mláďata levhartů se proto musejí starat ošetřovatelky. „Krmíme je směsí kondenzovaného Tatra mléka, žloutků a koňského nativního séra," prozradila Myslivečková. Zatímco zdravotní stav malých levhartů je stále lepší, každou hodinou se ale naděje na přirozený odchov zmenšuje. „Možnost vrátit koťata matce se snižuje, ale ještě to nevzdáváme. Rozhodne tento víkend," uvedla Myslivečková. Pokud se to nepodaří, odchovají mláďata uměle.