Tento amatérský malíř a řezbář prožil většinu svého života v Čisté u Horek. Ve svých dílech ale zpodobňuje povětšinou to, co mu bylo nejvíc milé – přírodu a hory. Díky své aktivní myslivecké minulosti jej zná mnoho myslivců a hajných v celém Podkrkonoší i na horách. S blížícími se pětaosmdesátými narozeninami se však rozhodl své umělecké působení ukončit.

Vernisáž jeho poslední výstavy proběhne v pátek dvaadvacátého září. Jako spoluvystavovatele přizval malíř čisteckou rodinou firmu, Miloše a Dagmar Plecháčocých zabývající se ručním broušením, malováním a rytím skla, ale také rytím do paroží či jiným technikami.

Výtěžek z výstavy, kterou zaštítila kulturní komise obce, pomůže ke splacení výměny oken na čisteckém kostelíku sv. Prokopa, kterému umělec v minulosti věnoval svůj deskový betlém. I ten mohou návštěvníci na této poslední výstavě vidět.  Ta bude přístupná od soboty 23. září  do konce měsíce každý den v době od devíti hodin ráno do páté hodiny odpolední v čisteckém Spolkovém domě.