Cílem výjezdu bylo seznámení zástupců polských žáků s českými gastronomickými specialitami a poznávání vybraných zajímavostí jelenohorské kotliny. Žáky očekával zástupce školy, který je dovedl do pracovny, kde probíhá odborná praxe žáků nižších ročníků studijního oboru gastronomie. Čtveřice polských žáků s jejich učitelkou sledovala české kolegy při práci. A bylo se na co dívat! Lomničtí středoškoláci totiž patří v přípravě bramborového salátu mezi nejlepší juniory v Česku. Gastronomická ukázka vyvrcholila přípravou chlebíčků a degustací. České středoškoláky však mrzelo, že jim hostitelé nepředvedli výrobu nějaké polské speciality.
V hotelu Sandra

Exkurze pokračovala prohlídkou stravovacího provozu hotelu Sandra, kde probíhá odborná praxe karpaczkých středoškoláků. V kuchyni se českých žáků ujal šéfkuchař a provedl je jednotlivými pracovišti. „Hotel mě ochromil krásným vybavením a udržovanou kuchyní," říká Klára Nesvadbová.

Kowarský Park miniatur
Poslední zastávkou v zemi severního souseda se stal Park miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech. V kavárně žáci viděli typické polské dezerty – sernik tradycyjny a jablecznik. Prohlídka miniatur hradů, zámků a paláců přítomné utvrdila v blízkosti obou kultur. Tvůrce a majitel Parku Marian Piasecki představil stavby, které mají vztah k Česku.

„Bylo to opravdu nádherné. Překvapilo mě, že tam mají i modely zámků „od nás" z Vrchlabí a Jilemnice a budou vyrábět Frýdlant," vzpomíná Dana Jínová. I když tvůrce a majitel Parku Marian Piasecki mluvil polsky, žáci mu rozuměli, což svědčí o příbuznosti češtiny a polštiny. „Pochytila jsem i pár polských slovíček, která jsem neznala. Jsem ráda, že nás cestou doprovázelo krásné počasí a hřálo jarní sluníčko," uzavírá Michaela Prokopová.  Jana Tauchmanová