Kdysi sem mířily autobusy z celé republiky a návštěvníky počítali na tisíce. Teď už je sice menší, ale přesto si ji nenechají ujít žádní milovníci domácích zvířat. V sobotu se v zámeckém parku koná výstava místního svazu chovatelů.

Zvířata i kaktusy

„Naše okresní výstava králíků, drůbeže hrabavé i vodní, holubů a okrasného ptactva je rozšířena o speciální expozici plymutek. Výstava je spojená s ukázkami chovu koz a ovcí, nebude chybět oblíbená prodejní expozice kaktusů a sukulentů," informoval jeden z pořadatelů, Zdeněk Franc. Jak doplnil, návštěvníci si tu mohou nakoupit chovná zvířata, kuřice, chovatelské a zahrádkářské potřeby a přebytky.

Po loňské premiéře se mohou zájemci těšit na výstavu morčat všech druhů. Ta měla velký ohlas. Letos pořadatelé z chovné stanice MoriMori připravují téměř dvě stovky klecí, kde budou jak klasická morčata, tak také skiny, baldwin nebo cuy. Samozřejmě v různých barvách.

Nový sport

„Zajímavou novinkou je ukázka králičího hopu, kterou předvede chovatelka z Hradce Králové," prozradil další z pořadatelů Václav Brdička. Jedná se o relativně nový sport, který si zatím hledá cestu mezi chovatele králíků. V podstatě se jedná o parkur, na kterém překonávají různě vysoké a široké překážky.

Akce, která se koná za podpory města Dvůr Králové, nabídne také živou hudbu a stánkový prodej.