„Elektrokola jsou stále více populární. Jsou totiž zlatou střední cestou za dobrou fyzickou kondicí," říká Lukáš Bárta ze značky Apache. Lidé, jejichž fyzická kondice není zrovna optimální a mají i třeba lehkou nadváhu, jsou na běžném kole brzy unavení. To by měla změnit právě elektro-cyklistika, která se jeví jako příhodný sport.

S fenoménem elektrokol se jistě setkal už každý z nás. Jedná se vlastně o běžné kolo doplněné o motor a baterii, která vypomáhá při jízdě. Na elektrokole tedy musíte stále šlapat, motor vám pouze pomáhá. Lze tak zdolávat různé terény, ale je třeba si vybrat vhodnou kategorii: MTB CROSS, MĚSTSKÁ nebo SKLÁDÁCÍ. Je rozdíl, jestli trasy povedou převážně do hor, po cyklostezkách či polních cestách či v městském provozu.

Elektrokolo si nepořizujeme na jednu sezonu, a tak je třeba k výběru toho správného modelu přistupovat s rozvahou. Pokud si sami nevíte rady, jaké kolo je pro vás vhodné, svěřte se do péče odborníků. U elektrokol je důležitý také následný servis, a ten je třeba u značky Apache díky široké síti autorizovaných partnerů zaručen.

Jak vybrat to správné elektrokolo, radí Lukáš Bárta, zástupce české značky elektrokol Apache.

Při výběru elektrokola si nejdříve zodpovězte základní otázky:

1) Za jakým účelem si elektrokolo pořizuju? Jako dopravní prostředek pro cesty do práce nebo pro cyklistické výlety s rodinou a přáteli?

2) Kde budete na elektrokole jezdit? Po rovinách, nebo v kopcovitém terénu?

3) Jak často a jak daleko budete jezdit? Stačí vám baterie s menší kapacitou pro dojezd 30 kilometrů, nebo budete absolvovat dlouhé výlety?

4) Potřebujete elektrokolo se zvláštními vlastnostmi? Například skládací elektrokolo, které se vejde do kufru osobního automobilu, nebo elektrokolo s rámem umožňující tzv. nízký nástup vhodný pro lidi s pohybovým omezením.

5) A samozřejmě kolik peněz chcete do elektrokola investovat. Zda se spojíte se základním vybavením, nebo si chcete dopřát větší pohodlí a kvalitu.

Více informací na www.apache-elektrokola.cz a FB profilu facebook.com/ ApacheElektrokola.