Ta je vypsána pro dvě kategorie malotraktorů s pohonem jedné a obou náprav a pro dvě kategorie velkých traktorů továrních do roku výroby 1970 a od roku 1971 po současnost, a samostatnou kategorii žen.

Přejímky strojů začínají v 7.30 hodin, v 8 startuje jízda zručnosti slalomu a v 11 hodin proběhne start hlavního závodu jízdy souměrnosti. Děti do 9 let se mohou zúčastnit závodu šlapacích traktůrků. Je pro ně připravena nejen soutěž v kreslení Namaluj si svůj traktor, ale i skákací kombajn a projížďka na koních. Na ploše letišti bude k vidění historická technika: Zetory 25 A, traktory Svoboda, legenda ze sbírky manželů Švejdových- traktor Kirovec K-700 A s osmiválcovým motorem. Dále současná zemědělská a zahradní technika od renomovaných firem. V doprovodném programu vystoupí bubenická skupina Barrel Battery, využívající zvuku brazilských bubnů a postupů tradičních brazilských bubenických orchestrů.

K vidění bude během traktoriády i ukázka práce Martina Kučery s motorovou pilou při dřevosochání. Zájemci mohou využít šance a zúčastnit se fotoletů v třímístném vrtulníku. Od 10 do 14 hodin bude pro veřejnost otevřena kaple svaté Anny na vrchu na obcí.

(jm, char)