Vítr předznamenalo čtvrteční silné sněžení zvláště v severní části země, zasáhlo tedy hlavně region Krkonoš i podhorskou oblast.

Jen od čtvrteční půlnoci do páteční sedmé hodiny ráno pak kvůli vyvráceným stromům a popadaným větvím zasahovali hasiči Královéhradeckého kraje u více než padesáti událostí. Hasičské jednotky odstraňovaly spoušť ze silnic mezi Výšinkou a obcí Kocbeře, na autobusové točně Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně, u Dvora Králové nad Labem, Horní Olešnice, Stříteže nebo Nového Nemojova i jinde.

Na Semilsku vítr lámal stromy zejména v horských oblastech kolem Jablonce nad Jizerou a Benecka.

Kamiony zatarasily hlavní tah I/10 Tanvald Harrachov. K uvízlému polskému kamionu vyjeli ve čtvrtek večer profesionální hasiči do Kořenova. „Již během jízdy k zásahu jsme zjistili, že další kamiony stojí kvůli nesjízdné vozovce až do Desné. Vyprostili jsme pomocí navijáku kamion blokující provoz. Na místě jsme řídili dopravu a pomáhali otáčet osobní auta. Ta se raději vracela zpět," popsal velitel družstva tanvaldských hasičů Radim Káninský. Policisté silnici pro nákladní vozidla uzavřeli. Na Semilsku vyhlásili energetici kvůli výpadkům proudu a poruchám na vedení vysokého napětí kalamitní stav.

V Krkonoších bylo včera ráno téměř devět stupňů pod nulou. „Na hřebenech je 48 centimetrů sněhu, deset nového. Na cestách mohou být závěje a je třeba počítat se sníženou viditelností. Lavinový stupeň zůstává na čísle jedna," hlásila Horská služba.