Státní léčebné lázně od 1. listopadu povede někdejší šéf Léčebných lázní Bohdaneč Rudolf Bubla. Nahradil krizového manažera Josefa Šimurdu.

Nový ředitel Bubla, který lázně Bohdaneč vedl šest let a letos v květnu byl z funkce odvolán, své jmenování odmítl komentovat. Šimurda, který se o post také ucházel, považuje výběr nového šéfa lázní za netransparentní.

Problémy lázní se dostaly na veřejnost letos na jaře, kdy tehdejší ředitel lázní Roman Koudele oznámil, že je možné zrušení dětské léčebny Vesna. Vyvolalo to vlnu nevole, vzniklo sdružení na její záchranu a o problém se začali zajímat politici. Následně ministerstvo ředitele odvolalo.

Vedení se ujal Šimurda, který propustil zhruba padesát zaměstnanců. Představil také plán, podle něhož by léčebna Vesna měla zůstat zachována. Kromě dětí bude sloužit dospělým pacientům. Plán také počítá s tím, že by zhruba polovina z 800 lůžek měla sloužit léčebným účelům. Zatím posledním krokem bylo otevření kinosálu. Minimálně využívaný sál bude nově hrát zdarma každý den od 15.30 hodin filmy pro děti z české i zahraniční produkce. Kino bude zatím k dispozici malým pacientům. „Máme v plánu kinosál otevřít i dětem žijícím v Janských Lázních, pro které v obci není příliš možností zábavy," uvedl začátkem října prozatímní ředitel Josef Šimurda.

(čtk, njt)