Zdá se to až paradoxní, ale dvě zvířata, která se sama dopouštějí ve volné přírodě „vykrádání sousedů", skončila před pár dny v rukou nenechavců. Velmi brzy po instalaci soch čtrnácti zvířat na vybudovanou stezku u Moravské boudy jsou kuna a krkavec fuč. Krádež potvrdil mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný. „Řídili jsme se snahou umístit v životní velikosti sochy tam, kde se zvířata reálně vyskytují. Nevyplatilo se to," konstatoval ke krádeži.

Lapka si zřejmě trofej odvezl z Krkonoš někam na svou zahrádku. Svým činem způsobil problémy správcům Krkonoš. Ti se ale nevzdávají a chtějí situaci co nejdříve napravit. „Vyrobíme nové kusy odcizených zvířátek, ale po této zkušenosti je holt budeme muset instalovat někam do korun stromů, kam lidská ruka nedosáhne," dodal Radek Drahný.

Kolem zmíněné trasy, vedoucí z Moravské boudy směrem k polským sousedům, se už na přelomu čerevence a srpna usalašili například jelen, tetřívek, veverka, sluka nebo zmije a další. Všechny sochy autoři vytvořili z dubového dřeva. Jsou opatřené informačními cedulkami.

„Všechno člověk nezamkne a lidi kradou jak straky. Sousedovi na zahrádce někdo sklidil brambory i zeleninu. Takže ve volném prostoru něco dnes nechat, to je jako rovnou říct vezměte si mě," komentoval krádež muž, který se o ní v Krkonoších dozvěděl.