Při volbách v roce 2012 díky kroužkování postoupilo devět kandidátů. Nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů získal předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, a to 3689. Na kandidátce Koalice pro Královéhradecký kraj se tím dostal ze druhého na první místo před lídra Vladimíra Dernera.

Největší skok ze všech kandidátů udělal poslanec a náchodský starosta Jan Birke (ČSSD), který na kandidátce sociálních demokratů postoupil z 12. místa na druhé. Nejúspěšnější u ČSSD byl senátor a bývalý prokurátor Miroslav Antl, který se ze druhého místa dostal s 2656 preferen­čními hlasy na první místo. Lídr kandidátky ČSSD Jiří Štěpán skončil třetí.

Mezi pět zastupitelů ODS se díky preferenčním hlasům zařadili trutnovský starosta Ivan Adamec a bývalý místopředseda Evropského parlamentu Oldřich Vlasák. U Koalice pro Královéhradecký kraj, kterou tvoří KDU-ČSL, HDK a VPM, se mezi pět jejích zastupitelů díky preferencím dostali primátor Hradce Králové Zdeněk Fink, jeho náměstkyně Anna Maclová a bývalý starosta Hostinného Karel Klíma.

Voliči KSČM do zastupitelstva kroužkováním posunuli poslance Zdeňka Ondráčka a dosavadního krajského radního pro sociální věci Josefa Lukáška. Komunisté mají čtyři zastupitele. Mezi čtyři zastupitele koalice Starostů a Východočechů pronikla z šestého místa starostka Železnice a bývalá ředitelka jičínské nemocnice Dana Kracíková. U TOP 09 mezi její čtyři zastupitele díky preferencím postoupil náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Žádné posuny ze zadních pozic neudělali voliči u kandidátů vítězného hnutí ANO, které má 13 zastupitelů. Beze změn zůstalo i pořadí u koalice SPD a SPO a u koalice pirátů, Strany zelených a Změny pro Královéhradecký kraj. Obě koalice mají po dvou zastupitelích.

V počtu preferenčních hlasů pro jednotlivé kandidáty skončila za Bělobrádkem na druhém místě jednička ANO Klára Dostálová s 2909 hlasy. Třetí byl Miroslav Antl. Přes 2000 preferenčních hlasů ještě získali bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS), ředitel krajské zdravotnické záchranné služby Jiří Mašek (ANO) a Vladimír Derner (KDU-ČSL).