„Pilný jen řekl svůj názor a je pravdou, že to nebyl jen jeho názor. Bylo tam víc lidí, kteří mu sdělili, že to řekl velmi dobře," řekla Berdychová.

Podotkla ale, že mluví o lidech, nikoliv členech hnutí ANO. „Já sama jsem tam byla, podobně jako řada dalších, jako host. Nejsem členem hnutí ANO, byla jsem na sjezd pozvaná za hnutí Východočeši," upřesnila. Berdychová se do sněmovny dostala za Východočechy na kandidátce hnutí ANO. Pilný upozornil například na tendenci hnutí posunout se ke stranickým mechanismům, což je však podle Berdychové pro etablovaná politická hnutí typické.

Neúspěšný kandidát na místopředsedu Pilný se na sjezdu opřel do nově zvoleného vedení. Do čela ANO se podle něj dostali lidé, kteří využívají hnutí jako výtah k moci. Volba místopředsedů byla podle něho domluvena a ANO si tím dláždí cestu do pekel. Obraz vedení podle Pilného zachraňují Brabec a Stropnický, díky nimž to není „taková katastrofa, jak to vypadalo". Pilný byl volebním lídrem hnutí ANO v Královéhradeckém kraji.

S Pilným v kritice sněmu naopak nesouhlasí pardubický lídr hnutí ANO Martin Kolovratník. „S Pilným souzním ideově, snaží se posouvat hnutí doprava. Co se však týče jeho kritiky přednesené na sjezdu, to bylo zbytečně ostré vyjádření," řekl Kolovratník. Pilným kritizované problémy sám nevidí tak horké.
„Je však pravdou, že jsem byl jediný z delegátů, kdo se kandidátů do předsednictva na něco zeptal," podotkl.