Příchozí návštěvníci mají na výběr dostatek místa, kde si rozložit deku.

„V neděli jsme tu měli 88 lidí, přičemž přesně na den o rok dříve, kdy byla i podobná teplota, přišlo 835 návštěvníků. Vzhledem k tomu, že vloni jsme prodali kolem dvou stovek permanentek, tak počet mohl být kolem tisícovky lidí,“ říká vedoucí technických služeb Květoslav Radvanovský k více než 90% propadu ve srovnatelných dnech. „Letos jsme prodali permanentek zatím jen deset,“ dodává.

Za dramatickým poklesem návštěvnosti podle jeho slov je jednak plíživé strašidlo koronaviru i dosavadní průběh prázdnin, kdy opravdu letní dny se dají spočítat na prstech rukou. „Lidé opravdu mají obavu z koronaviru, tak se jim moc nechce. Dramatický je hlavně úbytek z Polska, kteří v loňském roce tvořili kolem 70% návštěvníků,“ říká Květoslav Radvanovský. Situaci nenahrává ani nestálé počasí. Častěji prší a hlavně noci jsou chladné. „Teplota vody je kolem 20 stupňů, přitom vloni byla zhruba o čtyři stupně teplejší,“ dodává Radvanovský, který si je vědom, že letošní koupací sezónu už asi nic nezachrání.

Velice malá návštěvnost trápí i meziměstského starostu Pavla Hečka. „Potýkáme se s velice nízkou návštěvností. Zaznamenali jsem i slunečný den ve kterém přišli jen tři lidé,“ říká starosta.

Ať je na koupališti tisíc lidé anebo jen pět, tak servis zajišťující chod areálu musí fungovat stále ve stejném režimu. „Musíme zajistit plavčíky, správce, pokladní, uklízečku, úpravnu vodu. Na nákladech nic neušetříme,“ je si vědom Pavel Hečko.