Projekt ve třicátých letech minulého století zahájilo město. Během příprav se sice radním podařilo získat na sportoviště subvenci ministerstva vnitra, ale díky hospodářské krizi se začala stavba potýkat s finančními problémy.

Vše zachránila právě Městská spořitelna královédvorská, která koupaliště zafinancovala. V září 1932 se tu konaly první závody.

Připomenout otevření oblíbeného letního areálu, který navštěvují lidé ze širokého okolí, se rozhodli někteří místní podnikatelé, kteří se spojili s městem a spořitelnou. Na koupališti se uskuteční program plný sportovních turnajů a hudebních vystoupení místních kapel.

Vše ale začne průvod z Masarykova náměstí na koupaliště. Ten se konal i před osmdesáti lety. „A nebe bylo zataženo a hustý déšť se snášel k zemi, byla slavnost zahájena průvodem krojovaných korporací, v jejichž čele byli zástupci okresního úřadu, města a městské spořitelny," uvádí dobový tisk.

Sport, tanec a hudba

Program nabídne 31. srpna turnaje ve stolním tenisu, nohejbalu, beachvolejbalu, street ballu a plavání. Své dovednosti předvedou členové Sokola, zábavu pro děti chystá Junák.

„Připraveno je několik vystoupení Angeles Dance Group. Na podiu se představí dechovka Podzvičinka, Big band Dvorský, country skupina Phobos a kapely Lucky Loser, Undergaters a Creedence revival czech," informovala Jana Mikysková z městského úřadu. Vstup na akci bude zdarma.