Zábavné odpoledne začíná už v 16 hodin. Jako předkapela se představí místní soubor Phobos. Moderátorem je kabaretiér a herec Václav Glazar. Vstupenky jsou stále ještě v předprodeji.

František Nedvěd se folku a trampské muzice věnuje už od šedesátých let. Nejprve ve skupině Toronto Brontosauři, ke spolupráci si jeho a bratra Honzu později přizval Spirituál Kvintet.

Hvězdnou dobou se pro bratry Nedvědovi stala devadesátá léta. V roce 1996 se uskutečnil legendární koncert na Strahově, kde hráli před sedmdesáti tisíci diváků. O rok později se sourozenecká dvojice rozpadla.

František sestavil vlastní skupinu a podařilo se mu prosadit na hudební scéně. Vydal pět zajímavých cédéček. Před dvěma roky se bratrský „tým" dal znovu dohromady. Natočili spolu nové CD, absolvovali řadu úspěšných vystoupení. Ale hudební scéna se už posunula jinam a obrovský úspěch z devadesátých let se už neopakoval.

Od letošního léta František zase vystupuje bez bratra. Posluchači mohou zavítat buď na komornější koncert se synem Vojtou nebo na „nabitější" vystoupení se skupinou Tiebreak. Právě to je přichystáno na sobotu do Tamboru.

V rámci doprovodného programu vzlétne horkovzdušný balon a bude Den otevřených dveří v místním autosalonu.

Míst na stání je skoro neomezeně, tolik kolik pojme pivovarský areál. Ale kdo dřív přijde, ten si sedne. „Míst k sezení není mnoho a nerezervují se. Proto je tentokrát donáška vlastního sezení povolena, ale musí být v přiměřené velikosti, například skládací židličky," informoval Nasik Kiriakovský, majitel pivovaru Tambor.

Připomněl také, že připraveno bude nejen zdejší pivo za pouhých 15 korun, ale i grilované maso.