Muže, který ve středu odpoledne v Novém Bydžově svým vozem naboural superba a ujel, policie dopadla. Měl 3,58 promile alkoholu v dechu.

Mezi rekordmany se pak nejspíš rozhodl zařadit opilý šestadvacetiletý mladík, který v neděli za volantem octavie v Hradci Králové nedal přednost v jízdě fabii a po střetu s ní zmizel. Policie ho po 15 minutách dostihla. Při opakované zkoušce měl dokonce smrtelných 4,17 promile alkoholu v dechu!

Někteří řidiči stále nepochopili, že nezodpovědnost, drogy a alkohol za volant nepatří a je špatně, že stát doposud nenašel účinnou zbraň, jak s tímto nešvarem a potenciálními vrahy na silnicích zatočit.

Speciální detektory alkoholu, které by řidičům při vyšší „hladince“ znemožnily nastartovat, zřejmě ještě nějaký čas do povinné výbavy aut patřit nebudou.

Prozatím by tedy mohly pomoci přísnější postihy. Ať už pro ty, kteří od nehody ujedou, tak i pro hazardéry, které od řízení v drogovém či alkoholovém opojení doposud nic neodradilo. Proč se neinspirovat třeba v sousedním Polsku? Nehody v opilosti se tam trestají doživotním zákazem řízení.