Letos slavil půlstoletí nejstarší Mercedes Benz klub u nás. Ten z Krkonoš sice není tak starý, ale jeho setkání patří mezi největší v republice.

Z Pekla na Kateřinu

Letos se akce konala opět v autokempu Kateřina. Jednalo se již o jedenáctý ročník. Původně akce začala jako sraz nadšenců, kteří se sjeli u některé z benzínových pump a potom vyrazili na spanilou jízdu. Když zájem o akci rostl, konal se vícedenní sraz nejprve v Pekle. Po několika ročnících a dalším růstu účastníků se novým „domovem" srazu stal kemp na Kateřině. „Letos přijelo kolem sedmdesáti vozidel z celé republiky. Jedná se spíš o nová vozidla, do kategorie veteránů jich spadá jenom pár," vysvětlil hlavní organizátor David Říha. Většinu aut s třícípou hvězdou ve znaku tvořily osobní vozy, ale dorazilo i několik dodávek, tahač nebo terénní auta.

Program na Kateřině tvořila řada soutěží, kdy se vybíral nejhezčí nebo nejstarší Mercedes. Pro řidiče a jejich doprovod byla připravena také různá klání. Velkou pozornost poutalo malování na holá těla modelek. Ty potom předávaly ceny vítězům soutěží, zájemci se s nimi mohli vyfotit u svých aut.

Sraz nemůže být bez spanilé jízdy. „Letos jsme jeli přes Dvůr Králové do Hostinného. Na náměstí bylo připraveno vystoupení šermířů. „S organizováním jízdy nám hodně pomáhají členové motoklubu Černí jezdci. Mají s tím zkušenosti, doprovází nás na motorkách, díky jim se všechno obešlo bez problémů," dodal David Říha.

Letošní novinkou akce byla nedělní návštěva pivovaru Tambor ve Dvoře Králové. „Dorazila nás asi třetina, někteří dospávají sobotní večerní program, někteří už museli vyrazit domů," doplnil v neděli organizátor Říha.

Příště i Poláci?

Zatím se na sraz krkonošského Mercedes Benz klubu sjíždějí majitelé z celé republiky. Za rok by to už mohlo být jiné. „Vím, že na druhé straně hranice působí silné kluby mercedesů. Chtěl bych proto zkusit pozvat polské kolegy," prozradil Říha své plány .