Přesto je zde stále spousta domácností bez proudu. "Elektrika naskočila včera večer, po dvou dnech, ale pořád nám neteče voda. To je hrůza, " postěžoval si jeden z obyvatel Pusté Proseče na Novopacku.

"V Královéhradeckém kraji evidujeme 11 poruch na vedení vysokého napětí a v Pardubickém kraji 14," uvedla dnes ráno tisková mluvčí ČEZ Šárka Beránková.

V současné době pracuje na obnovení dodávky elektřiny 800 zaměstnanců nejen v terénu, ale také na dispečinku a call centru. To přijalo za včerejší den více jak 26 tisíc hovorů (předevčírem to bylo k půlnoci 34 tisíc hovorů). Další dvě stovky pracovníků subdodavatelských firem jsou stále v terénu. Nejvíce poruch v současné době řeší ČEZ na Jičínsku, Trutnovsku, Děčínsku a Havlíčkobrodsku.

Radnice varuje před pohybem v lesních lokalitách  

Jičín – Radnice upozorňuje občany, aby v těchto dnech byli opatrní při pohybu v lokalitách se vzrostlými stromy. Jedná se zejména o Čeřovku, urnový háj, lesík u Šibeňáku a Libosad, zvláště část pod železniční tratí. Vlivem silného větru a podmáčení mohlo dojít k narušení stability některých dřevin. „Vstup do jmenovaných míst není omezen, avšak doporučujeme se jim vyhnout, pokud cesta skrze ně není nezbytná,“ uvedl tiskový mluvčí radnice Jan Jireš.