Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Nabízím ti bydlení

Jsem rozvedený, bez závazků, ve věku 55 let a s výškou 185 cm a nabízím ti bydlení v domku se zahradou. Nehledám služku, ale spřízněnou duši pro společný život. Mám rád přírodu, zajedu si na chatu, rekreačně rybařím, jezdím na kole, v zimě na běžkách, rád chodím i na houby. Samotnému se mi však chodit po lese nechce, přestože les dobře znám a vím, kde houby rostou.

Najde-li se nějaká žena, která má odvahu to se mnou zkusit, budu rád.

Na odpovědi se těší Milan

Láska a přátelství

Vážení, pročítám rád každý týden vaše Řádky důvěry, ale stále se mi ještě nepodařilo poznat slečnu či paní, která žije sama nebo s dítětem, a chtěla by se seznámit. Dnešní doba není moc příznivá, ale ve dvou se to lépe táhne, když má jeden v druhém oporu. Mám skoro všechno, jen mi chybí přítelkyně, s kterou bych si mohl popovídat nebo jezdit na výlety za přírodními i historickými památkami. Není mi ani cizí práce na zahrádce i kolem domu. Nekouřím a hospodám se vyhýbám. Nejsem chudý, ale ani milionář. Jsem však spolehlivý, pracovitý muž ve věku 37 let s výškou 185 cm, který nevidí štěstí jen v penězích, ale v lásce, přátelství a upřímnosti. Snad mi odpoví žena, pro kterou bych chtěl žít a splnit její přání.

Věrný čtenář z Pardubic

Najdu štěstí?

Vážená redakce, protože jsem toho špatného prožila už dost, ráda bych touto cestou konečně našla své štěstí. Je mi 47 let, mám dvě dospívající děti a už bych chtěla začít žít s tím pravým mužem. S takovým, který by mě miloval takovou, jaká jsem a nehledal by na mně chyby. Který by mi nenadával, nemluvil sprostě a nevyžadoval pouze intimní radovánky, a to za každou cenu. Měl by být hodný, něžný, romantický, tolerantní, abstinent a nekuřák, zkrátka milující muž, který má rád svou rodinu a dokáže jí dát to, co dává rodina jemu.

Uvítala bych, kdyby se podobal nejen vzhledem, ale i povahou herci, který ztvárnil roli lékaře Carlisle Cullena ve filmu Zatmění či Rozbřesk.

Simona z Ústí nad Orlicí

Nechci zůstat sama

Vážená redakce, jsem už delší dobu sama. Snažila jsem se odpovídat na inzeráty a použila jsem k tomu i internet. Vše marně. Vím, že nás osamocených je mnoho. Záleží na velké náhodě a na štěstí. Dovolím si tedy napsat pár řádků o sobě.

Jsem pětapadesátiletá žena, mám ráda život, který si užívám. Ještě pracuji a chtěla bych pracovat co nejdéle. Ve volném čase jezdím na kole, v zimě na lyžích a plavu. Nemám ráda zahálku a nudu. Žiji v rodinném domku. V současné době jsem tu však sama. Děti se osamostatnily a zařídily si své bydlení. Manžel mi zemřel a postupně i oba moji rodiče. Zbylo mi pár přátel, které však nemohu stále obtěžovat.

Kdo nezůstal sám, nikdy nepochopí, co je to samota. Vracet se do hezkého a uklizeného domku, kde nikdo nečeká. A tak večery trávím čtením, sleduji televizi a snažím se čas vyplnit prací, než jdu spát. Dny plynou a čas opravdu rychle utíká. Moc bych si přála najít muže podobného osudu. Myslím, že jsem přátelská a milá. Chtěla bych se zase o někoho starat, protože jsem to vždy dělala a moc mi to schází. Schází mi dělit se o starosti a radosti, večer si popovídat o proběhnutém dnu.

Starat se o druhého, když je třeba nemocný a hlavně si užívat každého dne. V našem věku už nemáme závazky k dětem, mohli bychom cestovat, odpočívat a bavit se.

Pochopila jsem, že je těžké měnit zaběhlé a hlavně muži se bojí změn. Pokud ale opravdu chce ten druhý ukončit samotu a žít jako většina ostatních, je nutné určitě trochu toho kompromisu a tolerance.

Budu se těšit na odpověď a ráda všem napíšu. Třeba právě tyto řádky bude číst muž, který to cítí stejně a odpoví. Pár řádků nám může změnit život a dva smutní lidé mohou být šťastní.

Čtenářka od Svitav

Chcete napsat do Řádků důvěry?
Do řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník,Řádky důvěry, Kladská 17,500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu G.Capouskova@vlp.cz. 
Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme. (red)