„Safari park se intenzivně věnuje záchraně afrických zvířat už desítky let. Základy položil svými mimořádnými transporty, které v mnohém předstihly dobu, už Josef Vágner. Jsem rád, že se nyní daří připomenout Vágnerův odkaz i současné aktivity safari parku těm nejmladším,“ říká ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Hlavní roli v seriálu Zoo TV Prima hraje Eva Burešová.
Seriál ZOO má více než milionovou sledovanost, vyrovnal megahit Slunečnou

Jakub Vágner strávil s mladými moderátorskými kolegy Rózou a Pepínem Jirků v safari parku jeden měsíc. Druhý se vypravili do partnerské rezervace safari parku jménem Ol Pejeta v Keni, Mount Kenya Wildlife Conservancy a Elsamere Lodge, kde Joy a George Adamsonovi odchovali legendární levhartici Penny. V těchto místech si mohly děti prohlédnout, jak důležité je přírodu chránit. „Takové propojení názorně ukazuje roli moderních zoologických zahrad. Je naším cílem druhy nejen držet v lidské péči, ale především jim pomáhat přímo v místech, kde se přirozeně vyskytují, a tyto populace podporovat a případně posilovat,“ upozorňuje Přemysl Rabas.

S Jakubem v Africe

Z dobrodružného putování vznikl seriál S Jakubem v Africe. Ten ve třinácti dílech představí péči o ikonické druhy safari parku a úskalí v chovu daného zvířete v lidské péči. "Štáb v průběhu náročného měsíčního natáčení navštívil například zázemí chovu gepardů štíhlých, nosorožců dvou druhů, pelikánů a dalších ptáků, buvolů kaferských nebo kriticky ohrožených antilop bongů horských," popisuje popisuje Zuzana Boučková z dvorského safari parku s tím, že seriál bude od 8. března vysílat ČT: D. První díl se věnuje lvům berberským. Vysílat se pak bude každou středu v 15:35, následně bude možné ho sledovat v iVysílání.

S Jakubem v Africe.S Jakubem v Africe.Zdroj: archiv Safari Parku Dvůr Králové

Podle kreativního producenta seriálu Luďka Horkého z České televize byl na začátku záměr, aby jedna z klíčových tváří Déčka, sportovní rybář Jakub Vágner, připravil spolu s režisérem Jankem Jirků pro sportovní rok na Déčku sérii outdoorových zážitků pro všechny děti se sportovní povahou a pozitivním vztahem k přírodě. "Klíčovými pojmy seriálu měly být od počátku zážitek – příroda – cestování jako sport – vztah člověka a zvířete. Seriál, který pro komunikaci s dětmi využívá postupů zážitkové pedagogiky, tento záměr nejen naplnil, ale překonal," uzavírá Luděk Horký.