Pozor na kolony

Vedení města upozorňuje především na to, že se v místě budou s největší pravděpodobností tvořit kolony. V nadcházejících dnech bude tak lepší se opravovanému úseku vyhnout a zvolit raději jinou cestu.

Železobetonový oblouk mostu přes Orlici u Všesportovního stadionu v Malšovicích bude zcela uzavřený ve své pravé části ve směru od křižovatky Brněnská ke křižovatce Tesla.

Jeden jízdní pruh

Doprava bude podle Stanislava Blažka z královéhradecké policie převedena přes dělicí pás do protisměru, kde bude vedena jedním jízdním pruhem v délce zhruba tři sta metrů.

„V opačném směru bude provoz veden ve dvou jízdních pruzích, z nichž levý bude sloužit zejména pro osobní vozidla a pravý bude určený především pro nákladní vozidla a autobusy," nechal se slyšet Blažek.

Zákaz předjíždění

V celém úseku bude také omezená rychlost jízdy na pouhých třicet kilometrů v hodině. Pro řidiče bude v obou směrech navíc platit úplný zákaz předjíždění.

Podle Blažka by oprava mostu měla skončit nejpozději do konce letošního července, není však vyloučené, že se vše protáhne. V úvahu totiž připadá, že bude následovat také oprava druhé části mostu.   (čtk, skr)