Otcem projektu je podnikatel Rudolf Bernart, který podobný dům viděl na své obchodní cestě po Tchaj – wanu, nelenil a nápad zrealizoval v Hradci. Do cyklodomu se vejde 116 jízdních kol. Parkovací dům funguje bez obsluhy. Bicykl na volné místo automaticky vynese výtah. Kolo je chráněné před nepřízní počasí a před zloději.

„Cyklisté si z kol nemusejí nic sundávat a mohou si na něm nechat i přilbu, brašny a další věci, což normálně venku udělat musí," vypočítává výhody parkování Rudlof Bernart.

K vyzvednutí kola bude sloužit žeton s čipem, který cyklista dostane při uložení kola. Pokud někdo žeton ztratí, musí zavolat obsluhu, objekt je monitorován a na základě snímků z kamery mu pak obsluha kolo může vydat, pokud ho samozřejmě někdo s nalezeným žetonem nepředběhne.

„Rok jsme pracovali na vylepšování parkovacího domu. Ten Tchajwanský je s obsluhou, náš je automatický. Máme na něj patenty v ČR i EU," uvedl Bernart.  Peníze na stavbu hradeckého prototypu domu za přibližně 7,5 milionu korun si sehnal sám. Doufá, že svůj nápad bude realizovat i na jiných místech v republice nebo i třeba i v Evropě. „Uvidíme, už mi několik zájemců volalo, ale jestli z toho něco bude…" řekl již dříve podnikatel.