Ve třech expozicích jsou ke shlédnutí československé hračky přibližně z let 1950 – 1992 i několik starších.

V první expozici jsou umístěny hračky na klíček, na setrvačník i na dálkové ovládání kabelem prezentované pod značkou ITES, od spojených firem Koh-i-noor a Gama z Trhových Svin.

Autíčka na setrvačník i bez pohonu od firem IGRA a SMĚR, Tatrasmalt i dřevěná od Tofy, plechová autíčka ze Zbrojovky, durolinová zvířátka, na ploše 150 krát 250 centimetrů jezdí plechová mašinka Merkur. Zajímavostí je nafukovací formule od firmy Fatra Napajedla vyrobená před rokem 1957 a autíčka bakelitová, vyráběná ze stejného materiálu jak se dříve vyráběly zásuvky a vypínače.

Druhá expozice připomene velká autíčka na písek: plastovou Tatru 148, dřevěnou Tatru 111 a další. Nalezneme zde i hračky náchodské firmy KDN, kam se soustředila také výroba hraček od firem, kde s výrobou hraček končily. V této expozici jsou i panenky, berušky a jiné malé hračky různých výrobců.

Ve třetí expozici se nacházejí hračky, které byly za doby Československa dováženy k nám. Jsou zde k vidění mašinky Piko z NDR, autíčka z Polska, Maďarska i NDR. Expozici doplňují československé hry a stavebnice. Nechybí ani „angličáky Matchbox z Velké Británie. Expozice má otevřeno do května ve středu, čtvrtek a o víkendu od 13.30 do 17 hodin.